Buty s Vámi

Aktuálně

BUTY živě v Café v lese

 

Kluci z umim.music (https://www.instagram.com/umim.music/) pro nás natoćili záznam z koncertu v Café v lese v Praze, drobná ukázka zde...

Kapela

Základní kámen skupiny BUTY byl položen v roce 1986 v restauraci Český dům v Ostravě-Vítkovicích a od roku 04/2019 hrají v sestavě: zakládající členové Radek Pastrňák („Německá demokratická republika“) a Richard Kroczek („Polsko“), zasloužilí členové Petr Vavřík („Československo“) a Milan Straka („Jugoslávie“) a Vlastík Šmída (Slovensko).

Skupina za celou dobu svého hudebního bytí vytvořila 8 studiových alb a obdržela mnoho ocenění: Český lev (1994 – za hudbu k filmu Jízda, režie Jan Svěrák), Gramy (1994 – objev roku, 1995 – nejlepší v kategorii skupina, píseň a album), České gramy (1996 – nejlepší v kategorii pop-rock), Český slavík (1997 – 2. místo v kategorii skupina; 1998 – 3. místo v kategorii skupina) a Anděl (1999 – nejlepší v kategorii skupina a album; 2000 – nejlepší v kategorii píseň). Otisk hudební tvorby skupiny je zaznamenán také v písničkách k českým filmům Jízda (1994, režie Jan Svěrák), Tajnosti (2007, režie Alice Nellis) a Mamas & Papas (2010, režie Alice Nellis).

Nezapomenutelný otisk v hudební tvorbě zanechal čestný člen a architekt hudby Milan Nytra („Finsko“; 1990 – 2017), Andrei Toader, který by se chtěl jmenovat Jan („Rumunsko“, 1990 - 1998), Nikos Engonidis („Řecko“), kapela GG Pump (ve složení: Jan a Jiří Oršulíkovi, Jan Hroch „Gonza“, Maroš Moroň a Alan Hudeček „Švejk“), Michal Žáček, Jiří Žigmund, Radim Zenkl, Jitka Andrášková, Eva Kozelská (za svobodna Hlostová), Michal Kyjonka a mnoho dalších.“

Radomír Pastrňák

elektrofonická kytara a zpěv

Petr Vavřík

baskytara

Richard Kroczek

bicí nástroje

Milan Straka

dýchací přístroje

Vlastimil Šmída

psací stroje

Martin Hampel

sboristka č.1, perkuse

Lukáš Lukáš

sboristka č.2, balalajkum

Duperele (2012)

Duperele (2012)
Supraphon a. s.

Votom (2006)

Votom (2006)
SONY BMG Music Entertainment

Normale (2001)

Normale (2001)
SONY BMG Music Entertainment

Kapradí (1999)

Kapradí (1999)
BMG

Rastakayakwanna (1997)

Rastakayakwanna (1997)
BMG

Dřevo (1995)

Dřevo (1995)
BMG Ariola

Ppoommaalluu (1994)

Ppoommaalluu (1994)
BMG Ariola

Pískej si pískej (1991)

Pískej si pískej (1991)
Monitor

Koncerty

Datum
Město
Místo/Název akce
Čas
Info
29. 4. 2024
Zlín
VIP
18. 5. 2024
Mnichovo Hradiště
Festival
20:30
24. 5. 2024
Opava
Opava slaví Fest
20:30

místo: Městské sady v Opavě, u Jaselské ul.

25. 5. 2024
Velké Meziříčí
Muzikanti dětem
18:00
25. 5. 2024
Olomouc - Korunní pevnůstka
Beerfest Olomouc
22:00
31. 5. 2024
Jindřichův Hradec
Dny města Jindřichova Hradce
20:00

místo: Náměstí Míru

1. 6. 2024
Janovice (Frýdlant nad Ostravicí)
Den Obce Janovice
20:30
1. 6. 2024
Slavkov u Brna
Dny Slavkova
16:30
15. 6. 2024
Slatinice
Lázně Slatinice
19:00
15. 6. 2024
Pohořelice
Slavnosti města Pohořelice
16:00

místo: parkoviště před sportovní halou

22. 6. 2024
Budišov nad Budišovkou
Budišovské letnice
21:00
28. 6. 2024
Klatovy
Letní koncert Bistro Vlaštovka
20:00
29. 6. 2024
Špindlerův Mlýn
Špindlerovská pouť
20:00

místo: Parkoviště 2 - Hromovka

Pro pořadatele

Petra Kroczek

Petra Kroczek

Booking / management

petra@buty.cz

+420 608 236 231

Richard Kroczek

Richard Kroczek

Booking / management

krok@buty.cz

+420 608 629 333

Lukáš Lukáš

Lukáš Lukáš

Zvuk / technika

lulu@buty.cz

+420 731 727 940


Facebook skupiny Buty

Ke stažení

Technický RIDER ke stažení zde:

Tech rider

Promo fotografie ke stažení

Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení

Kniha návštěv

Hanyz, 12. 4. 2024
Ahoj milé Buty. Díky za včerejší suprový koncert. A díky za změnu playlistu, obzvláště Starý kovboj a Jedno pivo potěšily. Ještě bych se přimluvil za Čůrky ;-)
Erik, 30. 3. 2024
Dneska usilovně slavíme narozeniny Erica Claptona - chystá se na turné. Třeba se tam, Evičko, potkáme i s Butama. Cesta vede tama : https://ericclapton.com/pages/tour
Evica , 27. 3. 2024
Vy letos nikde nehrajete? Nikde jsem nenašla termíny akcí a chceme si vás letos taky užít.... Tak prosím, prosím smutně koukám Uherské Hradiště, Hodonín a okolí
Erik, 19. 3. 2024
Akordy na Paní vedoucí ? Musíš na ni vlítnout a pojmout ji harmonicky. Jako dycky ...
Miro, 3. 2. 2024
Zdarec, jsou někde k nalezení správné akordy na Paní vedoucí? By udělalo radost.
Honza, 23. 1. 2024
Zdravím skupinu, znal jsem pár vašich písniček od mala, ale až 18.11.23 jsem na vás skrz pozvání otce bohužel již bývalé přítelkyně společně zašel (za to mu díky) a byl to pro mě asi jeden z nej koncertů co se dané velikosti týče. Od té doby vás aktivně poslouchám i na Spotify :D Tak ať to hraje skvěle i v roce 2024! Nemáte myslím tvorbou konkurenci.
Lukáš Dittrich, 9. 1. 2024
Zdravím z Olomouce, jste mojí srdeční záležitostí, u vás se učím harmonické a melodické postupy. Teď jsem u nepřekonatelného sóla v Kočce. Je k sehnání partitura? Tak ať vám vydrží síly a inspirace v tomto roce a dalších letech.
Lucie Szotkowská , 2. 12. 2023
Zdravíme z nejvýchodnější dědiny ČR. Náš taťka bude mít v lednu 60 let. Bylo by prosím možné poslat přání s gratulací v podobě videa nebo fotky ? Taťka se jmenuje Josef Turek. Vašeho přání k jubileu by si určitě moc vážil. Předem moc děkujeme a zdravíme ze zasněžených Mostů u Jablunkova. Jana, Josef a Lucie.
Radek, 19. 11. 2023
Stačí chodit do klubů.
Sara, 19. 11. 2023
Mistře, co vaše sólíčka na kytaru ? Chybí, všichni na ně čekáme. Pohlaď mě jimi. Pls... :) Tvoje SaraHaf
Karel Šíra, 17. 11. 2023
Tu sboristku Martina buď naučte zpívat nebo ho pošlete do jiného tělesa. Totálně Vám kazí zvuk kapely. Druhý hlas za každou cenu a úplně v nesprávné poloze. Jsem Váš letitý fanda, ale toto je prostě špatně.
Důležité otázky na skupinu Buty, 12. 11. 2023
Milé Buty! Zdravíme Vás z Kuřimi. Předem tohoto textu Vám chceme sdělit, že Vaše písničky baví v naší rodině nejenom generaci rodičů, ale i dětí ve věku deset a patnáct let a hrají nám doma častěji než jakákoliv jiná kapela. Takže - díky. A teď k vážným věcem - Obracíme se na Vás se dvěma otázkami: 1- Butede někdy v dohledné době koncertovat v Brně a přilehlém okolí? 2- Tato otázka je důležitější: máme v rodině spor o význam slova 'maseuko' v textu písničky 'Maseuko'. Děti zastávají názor, ž
Pavlína Daňková, 11. 11. 2023
Dobrý den. Potřebovala bych email kontakt na pana Radomíra Pastrňáka. Potřebovala bych mu napsat nebo s ním mluvit. Je to osobní. Děkuji moc. S pozdravem, Pavlína Daňková
Kamil , 27. 10. 2023
Dobrý den, rád bych správně hrál jednou ráno. Je někde tabulatura nebo video? Z koncertu jen vidím, že má Radek kapodastr na pátém pražci, ale přesně jak hraje jsem nikde nenašel. Moc děkuji za pomoc. ????
Olii, 24. 10. 2023
Juchuchu! Tak Buty na jih! Juchichi! A…hm…myslíte, ze by mohlo zaznít něco jako třeba Divny host? Kakauko? nebo Kočka? klidně Nevyhybaci stroj…prostě něco co jste už dlouho nehráli. Prosím, moc pekne prosím
Radek, 21. 10. 2023
Ahoj ! Děkuji všem za přání !!! A mimochodem komu vděčím za tu štangli uheráku ?:)))
Mikulas Sykora, 19. 10. 2023
Vsechno nejlepsi Radku!!! Vase hudba a hudba vasich kamaradu spoluclenu me provazi celym mym zivotem odmalicka, kdy mne vas pousteli nasi na kazetach, casto pri dlouhych cestach autem. Tak i ja, kdyz nekam jedu, casto si poustim vas. Beru vas a vasi kapelu tedy za sve, i kdyz se nezname. Je to zvlastni vztah. Dovolim si tedy ze sve pozice trochu osobnejsi prani. Samozrejme at Vam to hraje a dela vam radost hudba a jeji sdileni, Radku. Ale preju Vam Radku take, abyste nasel zalibeni i v nejake pr
Olii, 18. 10. 2023
Ach ano! Před šedesáti lety nám poprvé zapěl! Hurá! Vesmír prý vzniká pokaždé když se narodí člověk…diky moc Radečku za ten tvůj hravě slozitej vesmír! Hodně zdraví, všechno ostatní už dávno dávno máš!
Otakar Ožana, 18. 10. 2023
Zdravím skupinu Buty a chci popřát frontmenovi skupiny Radku Pastrňákovi vše nej ke dnešním krásným kulatinám, hodně zdraví a sil k dalším koncertům... a nápadů ještě aspoň na jedno album! Určitě si to všichni přejeme...užijte si dnešní den! Otakar z Kraslic
Petra, 18. 10. 2023
...připojuji se ke gratulantům a přeji Vám mnoho zdraví jak psychického, tak fyzického. Za mě jste géniem české hudby, nechť to tak zůstane ❤️
Evica, 18. 10. 2023
Milý Radečku, také my tady z jižní Moravy, Ti přejeme všechno nejlepší k šestému výročí desátých narozenin. Hodně zdraví, štěstí, lásky, veselé mysli, polibků od hudební Múzy a všeho krásného a pozitivně pozitivního
Richard, 11. 10. 2023
Vcera Humpolec, prima to bylo ;-)
Petra, 30. 9. 2023
nic tu nic. Každopádně, mám Vás moc ráda a přeji Vám mnoho zdraví, spousty sil a radosti celé skupině. P.
Petra, 30. 9. 2023
Dobré ráno, i já včera shlédla Radek Pastrňák&CNSO a v první chvíli se mi chtělo plakat, protože jsem tam nebyla live. Po hystericko-panické chvilce jsem si matně vzpomněla, že akce v Obecním domě byla avizovaná v ‘koncertech’ minulého roku, ale akce byla soukromá. Říkám to správně? Na stránkách CNSO teda vstupenky na daný koncert byly, ale jestli stály bambilion a ‘obyčejným’ smrtelníkům milovníkům But byl vstup ‘zakázán’ budiž. Ale já osobně jsem schopna za Vás utratit hodně ❤️Každopádně uvni
Petra, 30. 9. 2023
uvnitř to musel být zážitek, v telce už to tak nevynikne.Dále by mne zajímalo jak jste sek tomu dostal, kdo co, s kým vším o kom o čem, kdo z koho ???? Upřímně jsem záviděla děvčatům, která Vám přizvukovala, protože právě kvůli díky Vám jsem se rozhodla odkrýt svůj talent a začala docházet na hodiny zpěvu k tehdejší sólistce Národního divadla a ve skrytu duše doufám, že si s Vámi jednoho dne zazpívám ❤️Jsem neskonale troufalá, že? Také by mne zajímalo do jaké miry bylo aranžmá v rukou pana dirig
Petra, 30. 9. 2023
pana dirigenta a do jaké míry v těch Vašich. Nemohu neokomentovat absenci pana Straky. Mladík nadějný, ale mistr Straka to má prostě od přírody a procítěné. Dále by mne zajímalo, co se stalo vteřinu před tím, než jste zaměnil text u Hajcman blues (ale asi nic významného, tradiční výpadek) bylo to roztomilé. Bezprostředně před tím jste měl zvláštní výraz a já už veděla, že bude zle :) Bylo to celé moc povedené! A teď zpět na zem. Budete letos v Lese? Týden co týden hledím do programu Lesa a kde n
Petra, 30. 9. 2023
nic tu nic. Každopádně, mám Vás moc ráda a přeji Vám mnoho zdraví, spousty sil a radosti celé skupině. P.
Olii, 28. 9. 2023
Waw! Mě sa to taky velmi páčilo! Ten orchestr umi ale dojmout, sedět tam tak brečim od začátku do konce! Přísahám! Ten smyčcový František úplně prokouk! Misťře Radečku…
Vojtěch Marek, 28. 9. 2023
Ahoj, díky za skvělý koncert s ČNSO, který jsme právě zhlédli na ČT. Jen škoda, že o něm nebyla žádná zmínka na stránkách fb či jinde, aj bychom rádi přijeli. No tak snad bude aktuálnosti chystaných akcí skupiny věnována větší pozornost.
Braňo Miklošovič , 24. 9. 2023
Nazdar , chcem sa opýtať pán Pastrňák či vydáte CD a DVD s koncertu ČNSO Studio Live - Radek Pastrňák & ČNSO , ktorý ste odohral v obecnom dome v Prahe. Pán Pastrňák váš koncert s českým národným symfonickým orchestrom,ktorý som videl na CT art bol skvelý , páčilo sa mi to . Nech sa darí . Dovidenia , Braňo Miklošovič z Martina .
Dan, 18. 9. 2023
Ahoj kluci, děkuji za luxusní sobotní večer v Ratibořicích, který jsme si všichni Čechoslováci parádně užili, bylo to Butyful. Jak znám Kiki a Báru, jíž jste se stali pěkným nadělením k narozeninám, tak ještě dlouho budete znít po kopcích nad Prievidzou... Děkuji, že se do činění radosti všem (a doufám, že hlavně vám samotným) obouváte stále s chutí a nenapodobitelnou pohodou, ať již při koncertu samotném, či následném potlachu. Přeji vám všem mnoho zdraví, štěstí a pohody !!!
Standek Howado, 15. 9. 2023
ZDAAAAR ! VČERA JSEM SE OŽRALÝ POSRAL A DNESKA JSEM SE POSRANÝ OŽRAL. To je geniální text. Mám vás rád pánové.
Petra Troníčková, 14. 9. 2023
Dobrý den, tričko byl skvělý nápad, fanoušci jistě ocení. Mě to moc potěšilo a už mi jedno frčí dom. Milý Jáne, nedávno jsem ještě zahlédla LP Pískej si pískej na internetu. Já osobně tento hudební skvost vlastním, originálně podepsaný a myslím, že je to opravdu hudební zlato! P.
Roman Tomoszek , 9. 9. 2023
Dobrý den. Jsem moderátorem internetového rádia Trojka, které působí v Pardubicích a měl bych dotaz, zda by někdo ze skupiny nebyl ochoten uskutečnit cca 5 minutový telefonický rozhovor do vysílání v sobotu 16. září na téma vašeho nejbližšího koncertu a celkově koncertování? Na přesném času rozhovoru bychom se ještě domluvili. Budu rád za pokud možno co nejrychlejší odpověď. Děkuji a přeji hezký den.
honza, 8. 9. 2023
ahoj, buty. potrebujem te! tvoje melodicke az normalizovane vety... co se nesou prostorem podnikovych bunek. odrazeji, a hejhou muzikou. z nastroju, trubek, hrkavych hkrahvivek :) co se liskaj originalni texty. co pupiky jsou fajn. co se nestydi. tlv. hity nebudu menovat, paac bych zamackl slzu. ....ale viis jak. 1x navic hitovka, co zreflexuje dobu bude kurva zas fajn. na ..chvili.. hosi mam vas rad. a todle je takovy webovy zalozpev. toz tak.
Ján, 3. 9. 2023
Ahoj..chcem sa len opytat,je mozne nejaky Vas album zakupit na LP nosici?? ...dakjuem
Olíí , 27. 8. 2023
Moje nejdražší Buty, už jsou to tři dny, a já jsem stále dojatá s toho, jak krásné to tu vámi bylo. Myslím, že je to přesně ten pocit kvůli kterému jsem to chtěla. Moc díky za to!
Petr, 23. 8. 2023
17.8 2024 Hlinecké skavnosti. Máme zájem. Dík za odpověď. 776 772 446
Petr Zelík, 23. 8. 2023
Zdravím Vás Buty. Jsem docela staromilec a proto rád, že se některé věci a procesy nemění a zůstávají pořád takové, jaké jsem je poznal před mnoha a mnoha lety. Patří k nim i Vaše hudba. Fakt nevím, jak to děláte, ale čím jsem starší a čím déle to poslouchám, tím víc si to užívám a hledám nejbližší možné místo Vašeho dalšího koncertu, protože moc práce a málo času. Takže díky moc a ať Vás to hraní baví co nejdéle. Baví Vás to ještě, že jo ? Díky moc i Radkovi Pastrňákovi, že si našel před něko
František , 13. 8. 2023
Chtěl bych pozdravit Radka byli jsme spolu na vojně. Ve Zvoleněvsi.
Radek, 13. 8. 2023
Ahoj ! Musím se vrátit ke koncertu v Rousínově u Rakovníka. Děkuju Paní vedoucí, všem ostatním pořadatelům, Vildovi, týmu zvukařů a všem ostatním účastníkům koncertu . Pro mě to byl ten nejkrásnější předčasný dárek k mým šedesátinám, jaký jsem si mohl přát. Díky ! Radek Pastrňák
Miro, 12. 8. 2023
Rousínov výborný! Ať se chlapi daří!
Rudolf, 9. 8. 2023
Pánové prosím, prosím, vydejte Pískej si pískej a RASTAKAYAKWANNA na vinylu. Bude komerční trhák ;-)
Radek Svoboda, 30. 7. 2023
Chlapci, vydejte už v reedici vaše desky, ať mám co poslouchat!
Corrie, 30. 7. 2023
Dneska v Lomnici to byla pecka! Díky :)
Lenka, 26. 7. 2023
No jasně, Marcyn a ne Marcel, jak jsem si myslela. Olii, díky moc!
Olii, 25. 7. 2023
Ten klučina vzadu, co tak krásně zpíval, se jmenuje Marcyn nebo Martin Hampel.
Lenka, 23. 7. 2023
Tak včera to byla opravdu JÍZDA !!! Sice mě trochu mrzelo, že jste nezahráli mého oblíbeného Sedláka, ale chápu, že do hodiny se všechny vaše pecky vtěsnat nedají. Ještě mám dotaz - jak se, prosím, jmenuje ten černovlasý kudrnatý klučina (vím, že to Radek říkal, ale zapomněla jsem) stál vzadu, zpíval a hrál na různá cinkátka a krásně se usmíval? Takže kluci, moc Vám všem díky za krásné odpoledne a ať Vám to hraje a zpívá tak perfektně ještě hodně dlouho. BUTY jsou neeeeeej!!!!!!!!!!!!
Miro, 22. 7. 2023
Dnes po 29 letech promítali Jízdu, pořád dobrý.
Bára , 20. 7. 2023
Dnes 20.7.23 v retro Robotnickom dome v Banskej Bystrici jste byli úžasní! Skvělá atmosféra, skvělá hudba, skvělé Buty! ???????? Zdraví vás Moravačka z Bystrice ????
Evica, 15. 7. 2023
Klucííí, včera 14.7.2023 v Mistříně, jste byli jedineční. I po těch letech jsem se dokázala odreagovat od stresů a starostí a pořádně si koncert užít, zabékat i zapařit. V oživení mladé krve ze Suché i Mokré Loze a ze samostatné SK jste omládli a dali tomu to svoje pověstné veselé kouzlo. Těším se na další vaše koncerty snad u nás na jihu Moravy. Vaše "nejstarší" fanynka evica ;-)
Evica, 15. 7. 2023
Klucííí, včera 14.7.2023 v Mistříně, jste byli jedineční. I po těch letech jsem se dokázala odreagovat od stresů a starostí a pořádně si koncert užít, zabékat i zapařit. V oživení mladé krve že Suché i Mokré Loze a ze samostatné SK jste omládli a dali tomu to svoje pověstné veselé kouzlo. Těším se na další vaše koncerty snad u nás na jihu Moravy. Vaše "nejstarší" fanynka evica ????
Radek, 7. 7. 2023
Díky všem !
Olii, 4. 7. 2023
Nazdarek Lolo! Dobře ty! K přání se připojují a posílám Radečkovi pusinku na vlasatou hlavičku! Krásné léto!
PAVEL, 3. 7. 2023
NAZDAR KLUCI, byl jsem ve Fulneku na váš koncert, byl jsem zklamán a tolik jsem se na koncert těšil. Ale vím, že vaší chybou nebylo. Co mi vadilo,,, že koncert byl krátký a ozvučení mizerné. Přeji Vám dobrého zvukaře a ať se daří. Váš věrný fanda Pavel z Bohumína.
Lola, 3. 7. 2023
Dobrý den, slíbili jsme, že napíšeme dopis, všechno máme stále v plánu, žádné obavy. Chtěli jsme popřát Radkovi všechno nejlepší ke svátku! Lola a Roman
Lola, 3. 7. 2023
Dobrý den, slíbili jsme, že napíšeme dopis, všechno máme stále v plánu, žádné obavy. Chtěli jsme popřát Radkovi všechno nejlepší ke svátku! Lola a Roman
Petra, 1. 7. 2023
...pozdravovat. Pánové, ráda jsem Vás viděla v plné síle a budu se těšit na podzim V lese. Pusinku Petra
Petra, 1. 7. 2023
Lásky moje! Hlavně Vy Radomíre, je to až k nevíře, jak já Vás stále miluji :) A Vaši hudbu, ikdyž playlist znám už nazpaměť, vždycky mě to zasáhne. A tak i včera v Řevnicích. Občas ve skrytu duše doufám, Jestli se Ti chce, ale asi nechce ;) A když mi Slimák včera zkřížil cestu, pousmála jsem se. A Pakližé se to nezmění, nevadí. Budu doufat dál a rozjímat jestli Oslemty nebo já. Nedávno jsem se seznámila s velmi půvabnou dívkou a staly se z nás myslím dobré známe a mám Vás od Melanie Krchové pozd
Staňa, 27. 6. 2023
Večer v Novém Jíčíně byl fajn, až na ozvučení, to se příliš nepovedlo. Dalším kapelám to znělo lépe. Proč?
Staňa, 25. 6. 2023
Večer v Novém Jíčíně byl fajn, až na ozvučení, to se příliš nepovedlo. Dalším kapelám to znělo lépe. Proč?
banjo, 2. 6. 2023
Díky kapelo za moc fajn hodinové hraní minulou sobotu v Karviné. Byli jsme s kámošem nadšeni, pobavili jsme. Akorát jste se asi trochu "pogrilovali" na pódiu, pralo to přímo na vás. Dotaz pro basáka : prosím, na jakou hraješ basu (tu 8 strunovou) ? Mějte se hezky. P.S. přijedete do Karviné na Lodičky na Pražský Výběr ? ( 23.6.2023)
banjo, 2. 6. 2023
Díky kapelo za moc fajn hodinové hraní minulou sobotu v Karviné. Byli jsme s kámošem nadšeni, pobavili jsme. Akorát jste se asi trochu "pogrilovali" na pódiu, pralo to přímo na vás. Dotaz pro basáka : prosím, na jakou hraješ basu (tu 8 strunovou) ? Mějte se hezky. P.S. přijedete do Karviné na Lodičky na Pražský Výběr ? ( 23.6.2023)
banjo, 2. 6. 2023
Díky kapelo za moc fajn hodinové hraní minulou sobotu v Karviné. Byli jsme s kámošem nadšeni, pobavili jsme. Akorát jste se asi trochu "pogrilovali" na pódiu, pralo to přímo na vás. Dotaz pro basáka : prosím, na jakou hraješ basu (tu 8 strunovou) ? Mějte se hezky. P.S. přijedete do Karviné na Lodičky na Pražský Výběr ? ( 23.6.2023)
Radek, 26. 4. 2023
Drahý Mirku ze Síria, vzpomínám si na tebe jak jsi na mě na tom Jantaru pokřikoval jako bych byl nějaký tvůj zaměstnanec nebo poskok. Řekl jsem ti ať počkáš až dobalím, ale to asi nebylo nic pro tvé ego. Tak si prosím na té své akci zahrej sám. Ahoj !
Olii, 23. 4. 2023
Óóó…pěkně pánové! Škoda jen, ze to ten Radeček tady vůbec nečte????jinak by jistě se hnedka omlouval a hubnul…i když vůbec nezáleží na tom jak vypadá, bo hraje božský, taky si ho zvu na akci????????
Mirek Sirius, 22. 4. 2023
Ahoj Radku Pastrňáku, ty hovado tlusté a opuchlé, na Jantarech jsi mě poslal do prdele, že prý nemáš čas. Můj syn byl na Jantarech nominovaný a málem vyhrál, a na párty jsem s Tebou chtěl pokecat, kdysi jsme spolu chodili do oddílu Sirius, a chtěl jsem Ti ty blbe nabídnout super kšeft na mé akci. Svým přístupem jsi mě zklamal, a to brnkáš furt to samé. Je mi Tě líto, a synku, kurńa, zhubni, bo vypadáš hrozně. Mirek z Delfínů Sirius
Vašek, 15. 4. 2023
Co se Radku pořád kurva tak dehonestuješ? Tady nikdy nikdo u nás nedokázal to co Ty Milan Milan Petr Andrej a Richard. To prostě tak prozřetelnost chtěla, že jste se potkali protikladné osobnosti a právě tak to mělo bejt. Ikdyby mne byl můj život dán jen proto, abych slyšel Buty, tak za to děkuji, Těm ostatním kapelám chybí ten duchovní rozměr. Hotovo!!!
Denisa Polachová, 5. 4. 2023
děkuji za krásný hudební zážitek z Mahenova divadla v Brně. Raduji se z toho ještě dnes. A už vím, kam za vámi pojedu znovu, Bojanovice?...Skalica?...
Valentína Říhová , 27. 3. 2023
Dobrý den, je možné získat autogramkartičku s podpisy i s věnováním? Děkuji za odpověď.
Lukáš Már, 26. 3. 2023
Dobrý den, Mé jméno je Lukáš v červnu 2023 jdu za svědka na svatbu mému nejlepšímu kamarádovi jeho jméno je Pepa a jeho nastávající žena se jmenuje Oldřiška. Oba jsou vaši fanoušci. Chtěl bych vás poprosit, zda byste byli ochotni poslat elektronické přání (video nebo foto) k jejich svatbě. Byl bych vám za to velmi vděčný. Děkuji za odpověď. Lukáš Már
Miroslava Langerová Keblúšková, 2. 2. 2023
Ďakujem za celú Žilinu, bolo to skvelé... ????
Juraj Dolejší, 26. 1. 2023
Vidíme s a v sobotu v Žiline
Jiří Trávníček, 22. 1. 2023
chachři... víte jak jste staří...? no, tak jako vaši fanoušci...! a z Košic Vás zdraví váš skalní Jirka Trávníček, právě čerstvý sedmdesátník (70), a těší se na páteční košické Collosseum v 8 večer...
Roman, 26. 12. 2022
A čemu se divíš ??? ( reakce na Petra, 21. 12. 2022 ) Kdyby nebylo Rudé Armády, pak socialismu, pak KSČ, výstavby, atd., tak by nebyly ani byty, ani Buty, a vlastně nic, co by se dalo ukrást a pokřivit...
Petra, 21. 12. 2022
Ach ten ‘Parní stroj’ ???? Foto č. 10 https://magazin.aktualne.cz/foto/zrozeni-metropole-ostrava-ve-fotografiich-padesatych-a-sedes/r~d79c64967af911eda3c0ac1f6b220ee8/r~3940cffa7afc11eda3c0ac1f6b220ee8/ Krásné svátky a pevné zdraví po celý rok! Petra
Jirka Tůma, 12. 12. 2022
Dobrý den, včera jsem byl na koncertu Buty v Praze. Zazněla píseň, kde bylo v textu dokola opakovaný text “Co budeme dělat” - poradíte název písně? Jirka
HANA KUCZEROVÁ, 5. 12. 2022
Dobrý den, měli by jsme zájem o vystoupení v termínu 26.8.2023 ve Vřesině u Hlučína na ukončení prázdnin. Můžu poprosit zda mate volný termín a cenovou nabídku? Moc děkuji Kuczerová (kulturní komise)
Mates, 22. 11. 2022
Je to měsíc, co jsme zadal otázku pro znalce ohledně počtu zvířat na všech albech Buty. Napočítal jsem jich 29. Ještě by to chtělo jedno album se zvířetem, ať je to kulatý...
Radoslava Hubeková, 20. 11. 2022
Dobrý deň , je možné že sa niekedy v budúcnosti bude dať zohnať vinyl LP platňa s vašou tvorbou?
Mates, 22. 10. 2022
Hádanka pro znalce - kolik zvířat je zmíněno na všech albech Buty, pokud například ptáka a vránu počítáme jako 2? ;-o
zdislava krupičková, 22. 9. 2022
Milé Buty, musím Vám napsat, co se nám stalo: vyrazili jsme dnes s dětmi do Riegových sadů na Váš koncert, lístky jsme měli koupené přes TicketLive, ještě před 3 dny mi do mailu přišla připomínka, že se akce blíží. Moc jsme se těšili. Příjdeme na místo- a tam úplně mrtvo a nic se neděje, nikde není nic napsáno.... tak kontrolujeme, jestli jsme si nespletli datum, místo, čas nebo tak něco- ale ne, my jsme správně, jen vy tam nehrajete. Úplně náhodou si nás všimne paní z kiosku a říká, že koncert
zdislava krupičková, 22. 9. 2022
druhá část dopisu... Úplně náhodou si nás všimne paní z kiosku a říká, že koncert je prý zrušený, a nejsme prý dnes první, kdo tam takto tápe...Děti jsou zklamané a my naštvaní. Říkám si, že když TicketLive posílá upozornění na blížící se akci, mohli poslat i informaci o tom, že koncert není, alespoň bychom si ušetřili cestu. Snad alespoň ty peníze nám vrátí, pro pětičlenou rodinu to nebylo úplně zadarmo...Vím, že to není chyba vaše, ale organizátorova, ale přesto...myslím, že byste to měli vědě
zdislava krupičková, 22. 9. 2022
Milé Buty, musím Vám napsat, co se nám stalo: vyrazili jsme dnes s dětmi do Riegových sadů na Váš koncert, lístky jsme měli koupené přes TicketLive, ještě před 3 dny mi do mailu přišla připomínka, že se akce blíží. Moc jsme se těšili. Příjdeme na místo- a tam úplně mrtvo a nic se neděje, nikde není nic napsáno.... tak kontrolujeme, jestli jsme si nespletli datum, místo, čas nebo tak něco- ale ne, my jsme správně, jen vy tam nehrajete. Úplně náhodou si nás všimne paní z kiosku a říká, že koncert
Hudlicefest, 14. 9. 2022
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit a možnost zvážení vystoupení a cenovou nabídku na 4 ročníku charitativního festivalu Hudlicefestu 2023,který chceme uspořádat dne 24.6.2023 v Hudlicích u Berouna. Veškeré informace o minulých ročnících naleznete na www.hudlicefest.cz. Pro příští ročník ještě nemáme vybraný subjekt, pro který festival uspořádáme, ale budeme se snažit o podobné jako v předchozích ročnících. Moc děkuji a přeji hezký den Landa
Petra, 9. 9. 2022
Moji milí, krásní, šikovní ❤️ po dlouhé době jsem včera zašla na koncert a zas mě to tak příjemně zahřálo u srdce. Do klubu se samozřejmě chystám, hodina je žalostně málo pro tak skvostnou a chytrou hudbu ;) A ten mladý nadějný muž - je to snad budoucí zpěvák kapely Buty? Pochopila jsem to správně?O ženském hlase Buty neuvažují? ;) Hezký den všem. P.
Duchnič, 2. 9. 2022
Ahoj Buty, děkuju moc za super koncert v Brně na TrutnOFF BrnoON, byli jste famózní. Držte se!
Petr Líbal, 10. 6. 2022
Petr Líbal - Zapomněl jsem spojení 731 926 156, email: petrlibal62@gmail.com PS: hlavně ppoommaalluu :-)
Petr Libal, 7. 6. 2022
CHTĚL BYCH KOUPIT VAŠE CD PPOOMMALLUU. ZENA MI HO ROZLAMALA... NEMÁ SLUCH... A MAM HO JEN V MOBILU. NA NETU NIKDE NENÍ... JE TO REÁLNÉ? 29443 VŠEJANY, NA PRSTÝNKU 50
Petr Máj spolužák z SPŠ STAVEBNÍ, 30. 4. 2022
Ahoj Radku,jsem rád,že jsem Tě viděl.Koncert byl fajn.Petr Máj.
Standa, 9. 4. 2022
Zdar, dal jsem trvalý příkaz, transparentní účet nemůžu najít u spořky ani jinde, čím to? Díky
Martin Chramec, 18. 3. 2022
Dobrý den já bych prosil o autogram s věnováním Děkuji Martin Chramec Vrchlického 793/34 150 00 Praha 5 - Košíře
Lu, 15. 2. 2022
Gratulace Milanovi ke kulatinám!! Hodně zdraví, silný dech a hbité prsty ;-)
Fanoušek, 3. 2. 2022
Tak kdy a kde budou kránsá společná setkání na koncertech?
Sylvie Dlouhá, 1. 2. 2022
Zdravím Buty, velmi rádi bychom vás pozvali na vystoupení v rámci městské akce do Špindlerova Mlýna. Termín je 25. 6. 2022. Pokud má kapela tento termín volný a chtěla by přijet koncertovat do Krkonoš, budeme velmi rádi. Prosím o cenovou nabídku. S pozdravem Sylvie Dlouhá
Lumír Hrabec, 5. 1. 2022
Dobrý den, sháním kapelu na obecní oslavy dne 11.6.2022. Jsme obec Bruzovice, (FM). Neměli by jste volno v tom termínu? Děkuji tel: 732940809
Tomáš, 9. 9. 2021
Dobrý den, nepřemýšleli jste o nějaké reedici vaší diskografie... třeba i na vinylu... třeba přes nějaký startovač (?) Jen nápad... myslím že by to spousta lidí ocenila... Tomáš
Zvěřinská Markéta, 2. 9. 2021
Dobrý večer, píši Vám ohledně mého malinkého přání. Přání rozjasnit den jednomu z nejdůležitějších lidí v mém životě. Jedná se o mého tatínka, který má dnes narozeniny. Je to člověk, který mi vytvořil úsměv na tváři již nespočetněkrát. Neskutečně bych si přála mu všechnu energii, kterou mi věnoval, postupem času vrátit. Mám pro něj krásné narozeninové přání, ale stále jsem přemýšlela, jak bych jej mohla zpestřit něčím výjimečným. Něčím, co by nebylo materiální, ale přesto mělo větší hod
Alča, 29. 8. 2021
Včera byl zázračný večer,nepršelo a koncert pro 300 lidí až u Aše byl pro nás super zážitek.Šlape Vám to furt dobře!Dík,přijeďte zas,
PAVEL BOHUMÍN, 24. 8. 2021
AHOJ KLUCI, KDY BUDETE HRÁT BLÍŽE BOHUMÍNA?
Táninka, 14. 8. 2021
Ze srdce zdravím a těším sa ♡
Sváťa, 9. 8. 2021
Ahoj Vám, bylo by možné někde sehnat noty pro klavír k Lanovce? Zkouším se k nim dobrat, ale nelze je někde najít. Díky
Ivan Kožušník, 23. 7. 2021
Za včerejší práci na Střeše by se ani pokrývač nestyděl. Husa!
Miro, 22. 7. 2021
A v srpnu Buty nepracují?
Petra píše, 20. 7. 2021
Praha je a bude 22. 7.2021 od 19:30, střecha Radost. Lístky v předprodeji, doražte. Západ slunce ze střechy a k tomu s kluky z BUTY je nezapomenutelný! :-)
Lu, 19. 7. 2021
Praha dva dny po sobě? Není to chyba? Na FB je jen 22.7.
Petra, 19. 7. 2021
Ola lá, zajímavé. Gratuluji k novým stránkám. Taky k tomu, že můžete konečně koncertovat a nejen Vy! Jedno mě však moc mrzí - 22.7. se na tu střechu kruci fix nedostanu. Himlhergotdonerveterkrucajselement sakr blé....jako na potvoru. Chvilku nesleduju Vaše počínání a najednou jsou tu nové stránky, koncerty a než se člověk naděje, je po naději ;) Všem co se tam dostanou, přeji nebeský zážitek a snad dřív než na Barče, naviděnou!
Erik, 18. 7. 2021
BUTY S NÁMI a zlý pryč ... praví přísloví o-:). Sice ještě trochu šilhám po hledání písmenek mezi diváky, ale třeba se mi podaří zařadit se mezi divačky už v Radosti na střeše. A kolem poletí VRÁNY ...
Pavel Hájek, 17. 7. 2021
Ahoj kluci Buty Včera jsem byl na Vás v Liberci. Udělali jste mi velkou radost:) Ten pán přes psací stroje je geniální. To samozřejmě platí i pro celou kapelu:)
Miro, 8. 7. 2021
Hurá, hurá a hurá! Ještě srovnat kocerty podle datumu, přidat srpen a září a bude to výborný. Držte se a těším se ne koncert.
Olíí , 7. 7. 2021
Ahoj Buty, jste nejlepší kapela! A nové stránky k tomu! Tak ať to funguje! MOC SE TĚŠÍM NA KONCERTY! Je super ze už vím kde budete hrát

Pište nám!